loading...

ثبت شرکت

ثبت برند یا علامت تجاری

zz بازدید : 462 پنجشنبه 07 تير 1397 نظرات ()

ثبت برند یا علامت تجاری در دنیای امروز و رقابت موجود در بازار اصناف مختلف یکی از مهمرین عوامل تمایز و موفقیت در این بازار برندینگ و تبلیغات مدرن است که در جهت نیل به اهداف این منظور یکی از ابزار مورد نیاز ثبت برند مربوط به صنف فعالیت است چون همیشه متاسفانه افراد سود جو و سوءاستفاده گر در کمین تعرض به تبلیغات و نام تجاری صاحب اصناف هستند که با این اقدام از سوءاستفاده اینگونه افراد جلوگیری به عمل می آید

نکته: برند، نام تجاری، علامت تجاری همگی به یک معنا می باشند.

قدم اول: استعلام نام مورد نظر جهت ثبت

قبل از هر اقدامی در شروع پروسه ثبت برند باید نام مورد نظر خود را استعلام نمایید، ممکن است نام انتخابی شما قابلیت ثبت به عنوان برند را نداشته باشد، می توانید مطلب علامات مجاز جهت ثبت را مطالعه نمایید و یا ممکن است قبل از شما کسی علامت مورد نظر را به نام خود ثبت کرده باشد. ولی صرفا این موضوع باعث نمیشود که شما نتوانید آن نام را به عنوان برند خود ثبت نمایید، چرا که هر شخص میتواند یک علامت را تنها در موضوع فعالیت خود و در همان طبقه ثبت نماید، به طور مثال اگر شخص حقیقی یا حقوقی نام تجاری آیسودا را برای تولید شیرینی و شکلات ثبت کرده باشد، شخص دیگری می تواند این علامت را در زمینه آرایشی و بهداشتی ثبت نماید، علائم تجاری نسبت به زمینه فعالیت به طور کل در 45 طبقه اصلی قرار گرفته و قابل ثبت هستند که می توانید لیست این طبقات را از اینجا مشاهده و یا دانلود نمایید.

استعلام ثبت برند در ایران از طریق سامانه مرکز مالکیت معنوی به صورت کاملا رایگان قابل انجام است، متاسفانه به دلیل پیچیده بودن سامانه عموما افرادی که به سامانه مراجعه می نمایند به مشکل بر خورده و کمی گمراه می شوند، در صورت تمایل می توانید علامت مورد نظر خود را به صورت کاملا رایگان و به راحتی توسط موسسه هزاره سوم استعلام نمایید، جهت استعلام برند مورد نظر خود کلیک نمایید.
قدم دوم: بررسی مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند فارسی یا لاتین

مدارک مورد نیاز جهت ثبت علامت تجاری به طور کامل در انتهای همین متن قرار گرفته است، تنها تفاوت در فارسی یا لاتین بودن برند است، اگر نام انتخابی شما دارای ریشه و معنی فارسی باشد، برند شما فارسی و اگر دارای معنی انگلیسی باشد لاتین تلقی می گردد. جهت ثبت برند فارسی نیاز به جواز و برای ثبت برند لاتین نیاز به کارت بازرگانی  و جواز می باشد، اگر کارت بازرگانی و یا جواز ندارید جای نگرانی وجود ندارد، این مشکل به راحتی قابل حل است، مشاوران هزاره سوم شما را راهنمایی خواهند کرد.
قدم آخر: مراجعه به سامانه مالکیت معنوی و ثبت اظهار نامه در سامانه

پس از تکمیل مدارک می توانید با مراجعه به سایت مالکیت معنوی به ثبت برند خود اقدام نمایید، اگر تجربه کافی در این زمینه ندارید می توانید از راهنمای ثبت اظهار نامه علامت استفاده نمایید و یا از مشاوران هزاره سوم کمک بگیرید. پس از ثبت اظهار نامه و بررسی آن توسط کارشناس اداره علامت تاییدیه و یا نقص از طرف اداره اعلام می گردد، در صورتی که در ثبت اظهار نامه دقت لازم را نداشته باشید، در صورت نقص خوردن پرونده از طرف کارشناس، ممکن است ماه ها کار شما به تعویق بیافتد، چرا که پرونده مجددا باید در صف کار شناسی قرار گیرد، پس این نکته را حتما لحاظ نمایید. در صورت تایید کارشناس برند شما به مدت یک ماه در روزنامه آگهی می گردد تا در صورت وجود معترض به ثبت برند شما، اعتراض صورت گرفته بررسی گردد، اگر معترضی وجود نداشته باشد پس از دوره یک ماهه آگهی نهایی برند به نامه شما به مدت 10 سال ثبت میگردد. به یاد داشته باشید که برند تنها 10 سال در مالکیت شما می باشد و قبل از اتمام این دوره حتما باید نسبت به تمدید آن اقدام نمایید.

نکاتی در مورد علامت تجاری:

در صورتی که شخص دیگری از برند شما و یا حتی از نامی مشابه به آن استفاده نماید شما می توانید به راحتی کار او را متوقف و حتی در شرایطی می توانید از وی خسارت دریافت نمایید.

برند های تجاری قابل انتقال می باشند و ارزش هر برند نسبت به میزان محبوبیت آن نزد مصرف کنندگان متفاوت است، پس ثبت برند باعث ایجاد ارزش افزوده برای کالا و تجارت شما می گردد.

برند هیچ گونه مالیات و عوارضی ندارد، و تنها هزینه آن هزینه ثبت و تمدید آن می باشد.

برند قابل ثبت جهانی نیز می باشد، به طور مثال در صورت ثبت مادرید برند خود، 86 کشور جهان برند شما را به رسمیت شناخته و مالکیت نام ثبت شده در تمامی کشور های عضو مادرید برای شما محفوظ خواهد بود. میتوانید لیست کشور های عضو مادرید را از لینک های زیر دانلود یا مشاهده نمایید.

دانلود کشورهای عضو ثبت برند مادرید

مشاهده کشورهای عضو ثبت برند مادرید

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند یا علامت تجاری

کپی شناسنامه و کارت ملی صاحب علامت تجاری

کپی جواز یا پروانه فعالیت مرتبط با صنف

علامت طراحی شده به صورت رنگی

مدارک شرکت(درصورتی که مالک علامت شرکت باشد)

کپی کارت بازرگانی (در صورتی که علامت تجاری حاوی عبارات بیگانه و لاتین باشد)

ثبت شرکت سهامی خاص

zz بازدید : 364 پنجشنبه 07 تير 1397 نظرات ()

شرکت سهامی خاص شرکتی است که حداقل از سه نفر سهام دار و دو نفر بازرس تشکیل می گردد و عمدتا جهت شرکت در مناقصات دولتی و یا اخذ وام و تسهیلات بانکی مناسب می باشد که35درصد سرمایه آن باید پرداخت گردد و از لحاظ اعتباری در شرکتها بسیار مورد پذیرش می باشد و مدت اعتبار مدیران آن دو سال می باشد که لازم است هر دو سال یک بار این مدیران تمدید شوند .

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی خاص

کپی شناسنامه و کارت ملی مدیران و سهامداران (حداقل 3 نفر)

کپی شناسنامه و کارت ملی بازرسین که از اقوام سببی و نسبی نباشند. ( دو نفر)

گواهی عدم سوء پیشینه کیفری مدیران و بازرسین

شرایط اساسنامه ای ثبت شرکت (با مشاوره ثبت هزاره سوم انجام می پذیرد)

نامه واریز 35% سرمایه شرکت در شرف تاسیس خطاب به اداره ثبت شرکت ها بعد از تعیین نام شرکت

دیتاسنتر زیرزمینی برای نگهداری اطلاعات حساس راه اندازی شد

zz بازدید : 643 چهارشنبه 10 آبان 1396 نظرات ()

دیتاسنتر زیرزمینی برای نگهداری اطلاعات حساس راه اندازی شد

وزیر ارتباطات از راه اندازی زیرساخت فیزیکی دیتاسنتر زیرزمینی برای نگهداری اطلاعات حساس و حیاتی کشور خبر داد و گفت: ۱۰هزار نیروی دفاع سایبری تربیت می شوند.

به گزارش خبرنگارمهر، محمدجواد آذری جهرمی در همایش پدافند غیرعامل با اشاره به اینکه اطلاعات سازمان های حیاتی و حساس کشور نیازمند نگهداری در دیتاسنترهای امن است، گفت: زیرساخت فیزیکی دیتاسنتر امن که مقاوم در برابر هر گونه حمله از جمله حملات موشکی باشد، توسط وزارت ارتباطات فراهم شده و سازمان های حیاتی و حساس کشور می توانند اطلاعات خود را به این دیتاسنتر منتقل کنند.

وی با بیان اینکه این دیتاسنتر امن در عمق ۲۰۰ متر در زیرزمین بنا شده است، گفت: هم اکنون مرحله تجهیز این مرکز داده به عنوان مرکز ریکاوری اطلاعات به اتمام رسیده و امکان میزبانی از اطلاعات سازمان های حساس و حیاتی کشور را دارد.

وزیر ارتباطات همچنین از برنامه ریزی برای تربیت ۱۰ هزار نیروی دفاع سایبری برای دستگاه های حیاتی و حساس کشور خبر داد و گفت: با تربیت نیروهای سایبری قابلیت دفاع از تهدیدات سایبری را خواهیم داشت و دستگاه های حاکمیتی مطابق با تکالیف خود در حوزه دفاع سایبری، می توانند از این نیروها استفاده کنند.

شبکه سیگنال رسانی صدا و سیما آماده شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اقدامات صورت گرفته طی یک سال گذشته از سوی این وزارتخانه و عملیاتی شدن طرح های مربوط به پدافند غیرعامل و دفاع سایبری گفت: شبکه سیگنال رسانی زمینی صدا و سیما که سالها یکی از مطالبات مدنظر بود، آماده بهره برداری است.

وی گفت: به دلیل نبود این شبکه در مواجهه با موضوعات تحریم شاهد اشکال در پوشش تلویزیونی بودیم و در بسیاری موارد کانال های تلویزیونی را با وجود اینکه ماهواره از آن خودمان بود حذف می کردند.

جهرمی ادامه داد: امروز شبکه سیگنال رسانی زمینی صدا و سیما با قابلیت پوشش ۹۰ درصد جمعیت کشور آماده بهره برداری است و در صورتی که سازمان صدا و سیما هزینه های مربوط به نگهداری این شبکه را تامین کند، امکان بهره برداری از آن وجود خواهد داشت.

وی با انتقاد از سیاست سازمان صدا و سیما به دلیل عدم پرداخت هزینه های این شبکه ارتباطی گفت: از سوی صدا و سیما برای این پروژه تامین اعتبار صورت نگرفته و ما نیز قادر به پرداخت هزینه های نگهداری از این شبکه نخواهیم بود، بر این اساس از ریاست سازمان پدافند غیرعامل می خواهیم که با رایزنی موضوع را پیگیری کرده تا بهره برداری از این پروژه که فعلا متوقف است انجام شود.

سند پایداری شبکه های ارتباطی در برابر تهدیدات تدوین می شود

وزیر ارتباطات با بیان اینکه نیازمند تدوین استراتژی و سند برای پایداری ارتباطات کشور هستیم، گفت: این سند هم اکنون با هدف ارائه به مجموعه شرکت های ارتباطی تدوین شده است.

وی با اشاره به قطع شبکه برق استان خوزستان در سال گذشته به دلیل شرایط جوی و اختلالات به وجود آمده در شبکه های ارتباطی کشور تاکید کرد: آسیب پذیری اهواز نشان داد که طراحی شبکه های ما نیازمند بازطراحی است و ما باید برای آنکه زیرساخت های ارتباطی مختل نشوند از انرژی های نو در سایت های ارتباطی استفاده کنیم. این سند هم اکنون با همکاری مراکز دانشگاهی در حال تدوین است و به زودی برنامه های اجرایی آن آغاز می شود.

جهرمی با اشاره به مانورهای آمادگی شبکه ارتباطی کشور در مواجهه با تهدیدات سایبری در مواقع بحران گفت: مانورهای پدافندی همه ساله در وزارت ارتباطات برگزار می شود و ما شاخص های میزان آمادگی شبکه را سنجیده ایم که به زودی نتایج آن را اعلام خواهیم کرد.

لایه دوم شبکه ملی اطلاعات راه اندازی شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات از راه اندازی لایه دوم شبکه ملی اطلاعات برای اتصال سازمان هایی که اطلاعات حساس و حیاتی دارند خبر داد.

وی گفت: این شبکه با همکاری شرکت ارتباطات زیرساخت و مخابرات راه اندازی شده است و سازمان های مدنظر می توانند به صورت مستقل اطلاعات خود را از طریق این شبکه منتقل کنند. در حال حاضر ۶۷ دستگاه به لایه دوم شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند و خدمات ارتباطی دریافت می کنند.

۶۰درصد سیستم های ارتباطی ایران متعلق به یک وندور خارجی است

جهرمی با انتقاد از وابستگی کشور در حوزه تجهیزات ارتباطی گفت: در بحث تحریم در حوزه های زیرساخت های ارتباطی دچار اشکالاتی هستیم که این مسئله امنیت شبکه ها را تهدید می کند. برای مثال هم اکنون یک وندور خارجی ۶۰ درصد سیستم ارتباطی کشور را در اختیار دارد و این مسئله باعث می شود که در صورت بروز یک اختلاف، کل شبکه دچار مشکل شود.

وی ادامه داد: ما نیازمند سند استراتژی برای استفاده از ظرفیت های مدنظر در تجهیزات شبکه های ارتباطی هستیم و در این زمینه از سازمان پدافند غیرعامل کمک گرفته ایم.

جهرمی با بیان اینکه در بسیاری از حوزه ها در تولید داخل به توانمندی رسیدیم، اضافه کرد: تاکنون ۲۱ قلم تجهیزات ارتباطی تولید داخل که توانایی رقابت با تجهیزات خارجی را دارد شناسایی شده است.

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه نمی خواهیم از تکنولوژی دنیا عقب بمانیم، افزود: اما برای افزایش ۲.۵ برابر ظرفیت بازار و عمل به تکالیف اقتصاد مقاومتی اپراتورها باید از این تجهیزات خریداری کنند. ما نمی دانیم چرا اپراتورها سختشان است که خرید داخل را انجام دهند و خرید خارجی برایشان لذتبخش تر است اما باید بدانند که این یک تکلیف ملی است و باید به آن عمل کنند.

هدیه ارتباطی جهرمی به مهمانان خارجی

وزیر ارتباطات با اشاره به حمایت از تولید تجهیزات مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور گفت: روز گذشته کارخانه تولید تبلت و موبایل کودک و نوجوان مطابق با استراتژی وزارت ارتباطات در صیانت از حریم کودکان در فضای مجازی در خرمشهر راه اندازی شد. این کارخانه پیش از این ۲ هزار نفر نیروی کار داشت که به دلیل نبود تولید ۹۰ درصد آنها تعدیل شده بودند اما با راه اندازی مجدد خط تولید، شاهد هستیم که ۱۸۰۰ نفر از این نیروی کار بازگشتشان به کار فراهم شد.

وی با بیان اینکه محصولات تولید شده قابل رقابت با بسیاری از کالاهای موجود در بازار است و از بسیاری آنها نیز کیفیت بالاتری دارد گفت: تا پیش از این به عنوان هدیه به مهمانان خارجی خود صنایع دستی و تابلوهای نفیس اهدا می کردیم اما از این پس خواسته ام که به جای این هدایا، تجهیزات ساخت داخل از جمله تبلت ایرانی را با افتخار به مهمانان خارجی هدیه کنیم.

جهرمی ادامه داد: ایجاد اشتغال و از بین رفتن تهدیدات سایبری و نیز افزایش بازار رقابتی از جمله دستاوردهای تولید داخل است.

استراتژی غرب برای تهدیدات سایبری علیه ایران

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه تهدیدات سایبری با وابستگی کشور رابطه مستقیم دارد، اضافه کرد: استراتژی غرب این است که یا ما را می ترساند که عقب مانده شده و نتوانیم از خدمات خود استفاده کنیم و یا اینکه یک فضای بی تفاوتی ایجاد می کند تا فضای مجازی به صورت افسارگسیخته توسعه یابد.

وی افزود: ما در مقابل این استراتژی نیازمند استفاده از شبکه های بومی و تولیدات بومی در کشور هستیم، اما استفاده از تولیدات بومی نیازمند حمایت دولت و سایر قوا و رفع موانع موجود بر سر تولید است.

جهرمی از قوه قضائیه خواست که از برخوردهای سلیقه ای با اپلیکیشن های بومی جلوگیری کرده و گفت: بسته حمایتی از شبکه های اجتماعی و پیام رسان های بومی مطابق با تکالیف شورای عالی فضای مجازی تا فردا اعلام عمومی می شود.

وی با تاکید بر اینکه برخورد کج سلیقه با سرویس های داخلی و کسب و کارهای نو مانع ایجاد فعالیت آنها در کشور می شود، گفت: دولت و سایر قوا فقط نباید به عنوان مطالبه گر عمل کنند بلکه باید آستین ها را بالا بزنند و از این کسب و کارها در کشور حمایت کنند.

هنوز هم هاست برخی وب سایت ها در خارج از کشور است

جهرمی با انتقاد از برخی سازمان ها در میزبانی اطلاعات خود در خارج از کشور گفت: با وجود اینکه شبکه ملی اطلاعات راه اندازی شده اما شاهد هستیم که برخی وب سایت ها همچنان در خارج از کشور میزبانی یا هاست می شوند.

وزیر ارتباطات گفت: برابر گزارش استخراج شده از سطح آمادگی شبکه ارتباطی کشور در برابر قطعی اینترنت، مشخص شد در صورت هر گونه قطعی شبکه اینترنت برای شبکه داخلی و سرویس های آن هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد، اما وب سایت هایی که در خارج از ایران میزبانی می شوند قطع خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه این گزارش که از سوی سازمان فناوری اطلاعات آماده شده است را به زودی منتشر می کنیم، اضافه کرد: استخراج شرح حال فعلی میزبانی های داخلی و خارجی در شبکه ارتباطی کشور تکلیف وزارت ارتباطات و دیگران را مشخص می کند و همان هایی که تاکنون انتقاد داشتند که چرا میزبانی ها در داخل کشور صورت نمی گیرد متوجه می شوند که مشکل از کجاست و خودشان در این زمینه چه وظیفه ای دارند.

جهرمی با بیان اینکه نباید نظام طلبکاری در کشور حاکم شود، گفت: ما با تهدیدات سایبری مواجه هستیم و این موضوع جدی است و نیازمند استراتژی مشخصی در حوزه فضای سایبری هستیم.

چالش جدی در عصر بعد، حکمرانی دیتا است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تا سال ۲۰۲۵ وارد عرصه جدیدی از اطلاعات می شویم، گفت: سه مقوله اینترنت اشیاء، بیگ دیتا و واقعیت افزوده مقولاتی است که کل دنیا را تغییر خواهد داد، گفت: چالش جدی ما در عصر بعدی، حکمرانی دیتا است و در صورتی که زیرساخت های ابری و سنسورهای اینترنت اشیاء در کشور وجود نداشته باشد با مشکلات بسیاری مواجه خواهیم شد.

وی با بیان اینکه در این مقوله فقط موضوعات امنیتی مطرح نیست اضافه کرد: برخی فقط فکر می کنند که انتقال اطلاعات موضوعی امنیتی است اما این موضوع حتی اقتصاد کشور را نیز تحت تاثیر قرار می دهد؛ ۱۵ سال است که اطلاعات ما از طریق یاهو و گوگل به خارج برده می شود اما عده ای همچنان در مقوله پیام رسان های موبایلی گیر کرده اند.

جهرمی با اشاره به اینکه بی محابا نباید وارد حریم خصوصی مردم شد و این مساوی با از دست دادن حکمرانی دیتا است، گفت: باید استراتژی مشخصی در این حوزه تدوین کرده و شاخص های آمادگی شبکه را اعلام عمومی کنیم.

برنامه ریزی برای تربیت ۱۰هزار نیروی دفاع سایبری

وزیر ارتباطات با انتقاد از استراتژی آمریکا علیه ایران در حوزه تهدیدات سایبری گفت: آمریکا اعلام می کند هر کشوری که به وی تهدید سایبری کند آن را جنگ قلمداد می کند اما ما هیچ وقت به آمریکا تهدید سایبری نداشته ایم و خودمان قربانی حملات سایبری از سوی این کشور هستیم.

وی گفت: دو پرونده اثبات شده «استاکس‌نت و فلیم» نمود واقعیتی از ورود آمریکا به عرصه سایبری کشورمان است.

جهرمی گفت: همه جا می گویند ایران قدرت پنجم سایبری دنیا است اما من این را قبول ندارم و ما به هیچ عنوان قدرت پنجم سایبری دنیا نیستیم؛ این جایگاه را برای ایران هراسی اعلام می کنند. اگر چه ما نیروهای نخبه داریم که بسیار نیز توانمند هستند اما تا به امروز ما قربانی حملات سایبری دنیا بودیم.

وی افزود: با این حال آمریکا با وقاهت اعلام می کند که می خواهد به ما حمله کند.

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه باید توانمان را در حوزه سایبری و دفاع سایبری افزایش دهیم، از برنامه ریزی برای تربیت ۱۰ هزار نیروی دفاع سایبری برای به کارگیری در بخش های حیاتی و حساس کشور خبر داد و گفت: دستگاه های حاکمیتی مطابق با تکالیفی که دارند می توانند این نیروها را جذب کنند.

وی اضافه کرد: در شورای عالی فضای مجازی سه جلسه در خصوص حوادث سایبری و نحوه برخورد با آن برگزار شده است که به زودی سند مواجهه با حوادث سایبری به تصویب این شورا می رسد تا مطابق با تهدیدات، قابلیت دفاع از خودمان را داشته باشیم.

استراتژی سایبری آمریکا علیه ایران

zz بازدید : 664 چهارشنبه 10 آبان 1396 نظرات ()

استراتژی سایبری آمریکا علیه ایران

رئیس سازمان پدافند غیرعامل استراتژی آمریکا را در حوزه فضای سایبری علیه ایران تشریح کرد و گفت:بازی با افکار عمومی در شبکه های اجتماعی یکی از این استراتژی هاست.

سردار غلامرضا جلالی در همایش نکوداشت هفته پدافند غیرعامل در وزارت ارتباطات روندهای موجود در فضای سایبری و استراتژی آمریکا علیه ایران در این فضا را تشریح کرد و گفت: امروز وقتی مدل های استراتژی های آمریکا را که از سوی دونالد ترامپ مطرح شده بررسی می کنیم می بینیم که یکی از استراتژی های مهم دیپلماسی عمومی در شبکه های اجتماعی است.

وی با بیان ای+نکه این مقوله با عنوان اینترنت بر مردم IOP شناخته می شود گفت: به هم پیوستگی مردم در فضای مجازی آسیب ها و تهدیدهایی را از جمله ارزیابی مردم، قابلیت سنجش نظر، مدیریت افکار عمومی، جریان سازی امنیت سیاسی و براندازی را به همراه خواهد داشت.

جلالی گفت:در مدل استراتژی که دونالد ترامپ دنبال می کند بازی با افکار عمومی و جریان سازی افکار عمومی یکی از ابزارهاست تا ملت علیه دولت خودشان قیام کنند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: در این استراتژی شبکه های اجتماعی به عنوان یک راهکار دیده شده اند و به راحتی می توانند بر افکار عمومی مدیریت کرده و تاثیرگذار واقع شوند.

وی با اشاره به سخنان دونالد ترامپ در حوزه سایبری گفت: اگرچه وی در این باره مبهم سخن می گوید اما مفهوم این سخنان و استراتژی به کار گرفته شده حمله و تهدید سایبری است به همین دلیل ما نیز باید برای دفاع آماده باشیم.

جلالی تصریح کرد: به رغم برنامه ریزی حمله به زیرساخت های حیاتی کشور و حتی کاشت ایمپلنت برای تخریب زیرساخت ها اما آمریکا، ایران را به عنوان مهاجم سایبری معرفی می کند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با انتقاد از اینکه بدون تنظیم مقررات و قانون از تکنولوژی های وارداتی استفاده می کنیم، گفت: قابلیت مدیریت در این ابزارها برای ما فراهم نیست و این یک تهدید است چرا که امروزه موضوع انتقال داده ها و فناوری های مختلف از فرضیه به واقعیت نزدیک شده و ما در مدل استفاده از این فناوری ها نقشی نداریم.

وی با اشاره به استقرار ویروس های بیولوژیک در فضای سایبری افزود: به دلیل این ترکیب های فناورانه، ارتش نظامی سایبری در دنیا در حال شکل گیری است و ما نیز باید در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهیم.

جلالی با تاکید بر اینکه باید الزامات خاص در حوزه پدافند سایبری در شبکه ملی اطلاعات تعریف شود، اضافه کرد: نیازمند تعریف قلمرو ملی سایبری در قالب شبکه ملی اطلاعات هستیم تا بتوانیم مرزهای سایبری کشور را لایه بندی و حیطه بندی امنیتی کرده و مشخص کنیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به اینکه در تمام حوزه هایی که وابستگی خارجی داریم تحریم ها روز به روز بیشتر می شوند، گفت: امکان حفاظت از بیگ دیتا در شبکه های اجتماعی داخل کشور باید فراهم شود.

سامانه نظارت ابری بر فضای سایبری کشور رونمایی شد

zz بازدید : 440 چهارشنبه 10 آبان 1396 نظرات ()

سامانه نظارت ابری بر فضای سایبری کشور رونمایی شد

سامانه نظارت ابری بر فضای سایبری کشور همزمان با هفته پدافند غیرعامل توسط وزیر ارتباطات و رئیس سازمان پدافند غیرعامل افتتاح شد.

سامانه نظارت ابری پادویش با هدف تامین امنیت زیرساخت های حیاتی و حساس کشور توسط یک شرکت دانش بنیان طراحی و با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل به بهره برداری رسید. این سامانه نظارت بر فضای سایبری در مراسم نکوداشت هفته پدافند غیرعامل که صبح امروز در وزارت ارتباطات برگزار شد به بهره برداری رسیده است.

این سامانه امکان رصد و مراقبت همه جانبه از فضای سایبری، رصد تمام رایانه های متصل به شبکه، کشف و خنثی کردن تهدیدات فضای سایبری و مجازی را فراهم می کند. سامانه نظارت ابری پادویش با جمع آوری اطلاعات در فضای سایبری و تحلیل فرآیندها از اطلاعات موجود در فضای سایبر مراقبت می کند و به طور کلی رصد و مراقبت دائمی در فضای سایبری را به همراه دارد. این سامانه به مرکز کلان داده تهدیدات بدافزاری متصل خواهد شد.

در این مراسم همچنین سه تفاهم نامه با حضور وزیر ارتباطات و رئیس سازمان پدافند غیرعامل در حوزه موضوعات پدافندی به امضا رسید از جمله این تفاهم نامه ها تدوین پیوست پدافندی شبکه ملی اطلاعات بین کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و مرکز تحقیقات مخابرات و تفاهم نامه جذب نخبگان سرباز در پدافند غیرعامل است؛ در همین حال تمبر نکوداشت هفته پدافند غیرعامل در این مراسم ابطال شد.

چین پهپاد جاسوسی می سازد

zz بازدید : 664 چهارشنبه 10 آبان 1396 نظرات ()

چین پهپاد جاسوسی می سازد

چین مشغول ساخت پهپاد جاسوسی نظامی به اندازه یک خفاش است که می تواند در ارتفاع ۲۰ کیلومتری سطح دریا پرواز کند.

 به نقل از ساوث چاینا مورنینگ پست، پهپادهایی جاسوسی که در ارتفاع زیاد پرواز می کنند، به چین کمک می کنند تا بخشی از آسمان به نام «فضای نزدیک» را زیر سلطه خود درآورد.

فضای نزدیک که از ارتفاع ۲۰ کیلومتری سطح دریا آغاز می شود تاکنون به منطقه مرگ برای پهپادها مشهور بوده است. جریان هوا در این ارتفاع بسیار نازک است و از سوی دیگر دمای پایین به این معناست که تجهیزات الکترونیکی مانند باتری ممکن است از کار بیافتند.

در هرحال چین مشغول آزمایش نوع جدیدی از پهپادهاست که می تواند در فضای نزدیک پرواز کند و بر این مشکلات فایق آید.

ساخت چنین پهپادی نقطه عطف در حوزه اکتشاف فضای نزدیک برای مقاصد جاسوسی و نظامی است.

هدف دانشمندان چینی ساخت یک وسیله هوایی است که بتواند برای هفته ها، ماه ها و شاید سال ها در مقیاس وسیع مشاهدات را انجام دهد. از سوی دیگر هزینه ساخت پهپاد بسیار کمتر از ماهواره ای با قابلیت های مشابه است.

تا به امروز فقط پهپاد RQ-۴ Global Hawk متعلق به شرکت نورثوپ گرانمن توانسته در ارتفاع ۱۹ کیلومتری پرواز کند.

اما ماه گذشته یک واحد تحقیقاتی در مغولستان به طور موفقیت آمیز پهپادی را در ارتفاع ۲۵ کیلومتری سطح دریا به پرواز درآورد. این آزمایش شامل دو پهپاد بدون سرنشین بود. یکی از آنها به وسیله یک بالن فشار بالا به آسمان فرستاده شد و سپس در ارتفاع های مختلف به کار گرفته شد.

پهپاد دیگر نیز در ارتفاع ۹ کیلومتری به پرواز درآمد. هر کدام از این پهپادها به اندازه یک خفاش هستند و با استفاده از  پالس های الکترومغناطیسی به پرواز درآمدند و در مسافتی بسیار کوتاه سرعت آنها از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رسید.

موبایلی که ۲ روز شارژ نگه می دارد

zz بازدید : 660 چهارشنبه 10 آبان 1396 نظرات ()

موبایلی که ۲ روز شارژ نگه می دارد

به تازگی از موبایلی رونمایی شده که عمر باتری آن ۲ روز طول می کشد.

 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جی اس ام آرنا، HMD Global شرکت تولید کننده موبایل از «نوکیا۲» رونمایی کرده که دارای باتری ۴۱۰۰ میلی آمپری است و دوام شارژ آن دو روز است.

 این درحالی است که باتری آیفون ایکس  ۲۷۱۶ میلی آمپر و سامسونگ گلکسی ۳ هزار میلی آمپر است.

به هرحال این موبایل دارای قاب آلومینیومی در سه رنگ  Pewter/سیاه، Pewter/سفید و Pewter/ مسی عرضه می شود. همچنین شیشه نمایشگر آن نیز از جنس گوریلا گلس است که علاوه نازکی و سبکی، مقاومت زیادی دارد.  علاوه براین اموارد  نوکیا ۲ نمایشگر LTPS LCD HD ۵ اینچی دارد. همچنین موبایل مجهز به  اندروید نوقا و اندروید Oreo خواهد بود.

این موبایل از اواسط ماه نوامبر با قیمت جهانی ۱۱۵ دلار برای فروش عرضه می شود.

اختلال ۳ روزه در ارتباط تلفنی مشترکان ۷ مرکز مخابراتی

zz بازدید : 743 چهارشنبه 10 آبان 1396 نظرات ()

اختلال ۳ روزه در ارتباط تلفنی مشترکان ۷ مرکز مخابراتی

به دلیل عملیات کابل برگردان، ارتباط تلفنی مشترکان تهرانی در ۷ مرکز مخابراتی، طی ۳ روز آینده با اختلال همراه است.

عملیات کابل برگردان با هدف توسعه شبکه کابل در مراکز مخابراتی ابوذر، دکتر حسابی، شهید عاطف، شهید قدوسی، میر احمدی نسیم شهر، پیام نور، شهید مفتح از امروز ۱۰ آبان ماه آغاز می شود.

با اجرای این عملیات ارتباط تلفنی مشترکان در مرکز مخابرات ابوذر با پیش شماره های ۶۶۶۰ الی ۶۶۶۹، ۶۶۱۵، ۶۶۱۹، ۶۶۱۰، ۶۶۲۸، ۶۶۳۹، ۶۵۸۱، ۶۵۸۳ در محدوده بزرگراه فتح، بلوار معلم، شهید سبحانی، بلوار الغدیر به مدت ۳ روز دچار اختلال می شود.

در مرکز مخابرات دکتر حسابی با پیش شماره های ۶۵۱۰ الی ۶۵۱۲، ۶۵۱۴ الی ۶۵۱۷، ۶۵۱۹، ۶۵۵۹، ۳۹۶۱ در محدوده این مرکز و در مرکز مخابرات شهید عاطف با پیش شماره های ۷۷۲۹، ۷۶۷۰، ۷۷۷۰ الی ۷۷۷۴، ۷۷۸۶ الی ۷۷۸۸ در محدوده خیابان های ۱۷۴ غربی، ۱۶۸ غربی، گلشنی و باقری نیز ارتباط تلفنی مشترکان در ۷۲ ساعت آینده اختلال خواهد داشت.

همچنین ارتباط تلفنی مشترکان در مراکز مخابرات شهید قدوسی با پیش شماره های ۲۲۲۲، ۲۲۲۵ الی ۲۲۲۷، ۲۲۹۰ الی ۲۲۹۲، ۲۶۴۰ الی ۲۶۴۲، ۲۶۷۰ در محدوده میدان مادر، مددکاران، رودبار، حصاری و مخابرات میراحمدی نسیم شهر با پیش شماره ۵۶۶۱ در محدوده نسیم شهر، جواهرزاده، سهند ۳ روز با اختلال همراه است.

در مرکز مخابرات پیام نور با پیش شماره های ۴۴۴۰ الی ۴۴۴۹، ۴۴۶۰ الی ۴۴۶۲، ۴۴۸۹، ۴۶۰۱، ۴۶۰۴ در محدوده اتوبان همت، ناطق نوری، امیر ابراهیم، اشرفی اصفهانی نیز ارتباط تلفنی مشترکان به مدت ۷۲ ساعت اختلال خواهد داشت.

با اجرای عملیات کابل برگردان ارتباط تلفنی مشترکان مرکز مخابرات شهید مفتح نیز امروز به مدت ۴ ساعت دچار اختلال می شود.     

تعداد صفحات : 19

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 188
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 4
 • آی پی دیروز : 26
 • بازدید امروز : 40
 • باردید دیروز : 135
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 2
 • بازدید هفته : 40
 • بازدید ماه : 4,141
 • بازدید سال : 4,141
 • بازدید کلی : 151,338